Facebook Pixel Πήρε το ντέρμπι η "Προό"!
| 2017-03-12 20:18:00

Πήρε το ντέρμπι η "Προό"!

Σε ένα ντέρμπι από τα παλιά στον Κορυδαλλό, η Προοδευτική νίκησε με ανατροπή τον Ιωνικό με 2-1 στο μεγάλο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν προβάδισμα στο σκορ, αλλά η Προο δεν χαρίστηκε και έκανε την ανατροπή παίρνοντας μία νίκη γοήτρου.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Ιωνικός πήρε κεφάλι στο σκορ. Οι αμυντικοί της Προοδευτικής έκαναν σοβαρό λάθος και ο Καμαρά στο 44` άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Προοδευτική μπήκε αποφασισμένη και το γύρισε... τούμπα. Οι παίκτες του Ανδράλα πίεσαν πολύ και στο 66' έγινε το 1-1με τον Λέκκα. Πέντε λεπτά μετά ο Μπέλερης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 ξεσηκώνοντας όλο το γήπεδο!