Facebook Pixel Αυτή η ευκαιρία στερεί την άνοδο στον Άρη! Τράβαγαν τα μαλλιά τους (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-05-13 19:24:00

Αυτή η ευκαιρία στερεί την άνοδο στον Άρη! Τράβαγαν τα μαλλιά τους (ΒΙΝΤΕΟ)

Αυτή είναι η φάση που έκρινε την αναμέτρηση για τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι δεν πίστευαν πως έχασαν τέτοιο γκολ.

Ο Άρης δεν έκανε καλό ξεκίνημα στο Γεντί Κουλε. Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και ευτύχησε να προηγηθεί με τον Μιλοσάβλιεφ. Οι «κίτρινοι» έβγαλαν αντιδραση στο δεύτερο ημίχρονο με τον Καπνίδη, ο οποίος είχε μπε ως αλλαγή.

Στις καθυστερήσεις οι Θεσσαλονικείς έχασαν μοναδική ευκαιρία για να κλέψουν τη νίκη. Στο 94' ο Τζανακάκης σούταρε άουτ από κοντά, ενώ ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ ήταν εξουδετερωμένος.

Η φάση ήταν καταλυτική, αφού το ματς έληξε 1-1 και έτσι εξανεμίστηκαν οι ελπίδες του Άρη για άνοδο. Αμέσως μετά τη φάση έληξε το ματς και οι παίκτες των «κίτρινων» έπεσαν στο χορτάρι και τράβαγαν τα μαλλιά τους για τον τρόπο που έχασαν την ευκαιρία να κάνουν την επική ανατροπή.