Facebook Pixel Sportdog.gr | Άλωσαν την Τσεχία με γκολάρες Λημνιού-Τσιμίκα οι Ελπίδες – Αγκαλιά με πρόκριση στο Euro! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-09-10 21:10:00

Μεγάλη νίκη για την Εθνική με 2-1.

Η Εθνική Ελπίδων πήρε μια σπουδαία νίκη με 2-1 μέσα στην Τσεχία στο πλαίσιο των προκριματικών του Euro 2019. To αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα διατηρήθηκε έτσι στην κορυφή του ομίλου με 22 πόντους έναντι 19 της Κροατίας και είναι πολύ κοντά στην πρόκριση με μόλις δυο αγωνιστικές να απομένουν.

H Ελλάδα πήρε προβάδισμα με εξαιρετική ατομική ενέργεια και σουτ του Λημνιού από το ύψος του πέναλτι στο 44’.

Οι Τσέχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Τάκατς στο 50’, όμως ο Τσιμίκας διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πολύ ωραίο σουτ με το δεξί εκτός περιοχής στο 56’.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κότσαρης έκανε μεγάλη επέμβαση σε ευκαιρία των Τσέχων και κράτησε τη νίκη για την εθνική μας.

Η Εθνική μας ομάδα αγωνίστηκε με τους: Κότσαρη, Σάλιακα, Νικολάου, Πασαλίδη, Τσιμίκα, Χατζηδιάκο, Καραχάλιο, Ανδρούτσο, Λάμπρου (73’ Μανθάτη), Λημνιό, Βέργο (63’ Κωτσόπουλο).