Facebook Pixel Sportdog.gr | Προκρίθηκε με γκολάρα η Λίβερπουλ επί της Έβερτον - Ζόρια για Τότεναμ - "Σβηστά" η Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-01-05 20:22:00

Δείτε τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Αγγλίας.

Η Λίβερπουλ κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον 4ο γύρο του FA Cup, μετά την επικράτηση με 1-0 επί της Έβερτον.

Τα πιτσιρίκια του Κλοπ πήραν τη νίκη απέναντι στα Ζαχαρωτά, με ένα υπέροχο γκολ του Κέρτις Τζόουνς στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Έβερτον είχε τις ευκαιρίες της  στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει κάποια από αυτές σε γκολ και έτσι οι Κόκκινοι με το όμορφο τέρμα του νεαρού Άγγλου άσου πήρε την πρόκριση.

Δείτε το τέρματα του:

Στα υπόλοιπα παιχνίδια η Τσέλσι υποδέχθηκε την Νότιγχαμ Φόρεστ και νίκησε με 2-0, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο 6ο λεπτό από τον Χόντσον-Οντόι, ενώ το δεύτερο στο 33ο λεπτό από τον Μπάρκλεϊ. Αντίθετα η Τότεναμ θα διεκδικήσει την πρόκριση στον επαναληπτικό με την Μίντλεσμπρο, καθώς ήρθαν ισόπαλες με 1-1.