Facebook Pixel Sportdog.gr | Με... buzzer beater σώθηκε ο Παναιτωλικός - Ισοφάρισε τη Λαμία με πέναλτι στο 95’! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-01-18 21:57:00

Σωτήρας για τους Αγρινιώτες ο Ντάουντα και 1-1.

Ο Παναιτωλικός έσωσε με δραματικό τρόπο τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ισοφάρισε τη Λαμία στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με ήρωα τον Ντάουντα!

Οι Λαμιώτες προηγήθηκαν με τον Μπεχαράνο στο 42' και είχαν τεράστια ευκαιρία για το 2-0, με τον ίδιο παίκτη να μην καταφέρνει να βρει ξανά δίχτυα, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 71'.

Πάνω που όλα έδειχναν ότι η Λαμία θα πάρει το διπλό, προδόθηκε από την άμυνά της, με τον Ντάουντα να εκμεταλλεύεται την ολιγωρία των αμυντικών, να μπάινει στην περιοχή και να ανατρέπεται από τον γκολκίπερ Παπαδόπουλο.

Ο ίδιος Ντάουντα ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε στο τελικό 1-1 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!