Facebook Pixel Bundesliga: Δύο γκολ ξανά ο Χάαλαντ στο 5-0 της Ντόρτμουντ - Επέστρεψε στην κορυφή η Μπάγερν (Vid)
| 2020-02-01 18:30:00

Πεντάρα η "καυτή" Ντόρτμουντ - Δύο γκολ ξανά ο Χάαλαντ - Επέστρεψε στην κορυφή η Μπάγερν (Vid)

Τρελαίνει κόσμο ο πιτσιρικάς!

Bunedsliga: Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε 3-1 στην έδρα της Μάιντζ και πάτησε προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού ξεπέρασε για δύο βαθμολύς τη Λειψία, η οποία έχει δύσκολη αποστολή κόντρα στη Γκλάντμπαχ (19:30).

Ωστόσο, για ακόμα μια αγωνιστική, τα βλέμματα έπεσαν πάνω στον θαυματουργό πιτσιρικά της Ντόρτμουντ, Έρλινγκ Χάαλαντ, που σκόραρε δύο φορές στο 5-0 της Ντόρτμουντ επί της Ουνιόν Βερολίνου και έφτασε τα 7 γκολ σε μόλις τρεις αγώνες και συνολικά 135 λεπτά συμμετοχής!

Με τη νίκη αυτή, η Ντόρτμουντ παρέμεινε τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μπάγερν.

Κατά τα άλλα, Άουγκσμπουργκ και Χόφενχαϊμ επικράτησαν με το ίδιο σκορ (2-1) των Βέρντερ και Λεβερκούζεν αντίστοιχα, ενώ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης ισοφάρισε στις καθυστερήσεις τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, αποσπώντας ισοπαλία με 1-1.