Facebook Pixel Sportdog.gr | Αγριεμένη η Άρσεναλ - "Καθάρισε" με τεσσάρα πριν τον Ολυμπιακό! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-02-16 20:42:00

Αγριεμένη η Άρσεναλ - "Καθάρισε" με τεσσάρα πριν τον Ολυμπιακό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Νίκησαν 4-0 τη Νιούκαστλ οι Κανονιέρηδες.

Ολυμπιακός - Άρσεναλ: Με πολύ καλή ψυχολογία θα ταξιδέψει στο Φάληρο για το μεγάλο ματς της Πέμπτης κόντρα στον Ολυμπιακό η Άρσεναλ, που φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τη Νιούκαστλ στο Λονδίνο.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, οι Κανονιέρηδες ανέβηκαν στο δεύτερο και έφτασαν σε ευρεία νίκη με 4-0 χάρη στα γκολ των Ομπαμεγιάνγκ (54'), Πεπέ (57'), Εζίλ (90') και Λακαζέτ (90+4').

Η Άρσεναλ ανέβηκε στη 10η θέση της Premier League με 34 βαθμούς και απέχει δύο από την 7η, που μπορεί να δώσει υπό προϋποθέσεις ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Νωρίτερα, η Τότεναμ πήρε νίκη-θρίλερ επί της Άστον Βίλα με 3-2 χάρη σε γκολ του Σον στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και βρίσκεται στην 5η θέση με 40 βαθμούς.