Facebook Pixel ΑΕΚ - ΟΦΗ: Γκολάρες Μάνταλου και Βέρντε, 3-0 από το ημίχρονο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-02-23 20:25:00

Κάνει... πάρτι με τριάρα στο ημίχρονο η ΑΕΚ - Γκολάρες από Μάνταλο και Βέρντε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο τέρματα ο Ιταλός, ένα ο αρχηγός.

Η ΑΕΚ μπήκε ορεξάτη στο ματς με τον ΟΦΗ και "καθάρισε" από το πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκλήρωσε ούσα μπροστά στο σκορ με 3-0.

Ο Πέτρος Μάνταλος άνοιξε τον χορό των γκολ με ωραία κεφαλιά στο 5', ενώ ο Ντανιέλε Βέρντε διπλασίασε τα τέρματα της Ένωσης με αριστερό πλασέ στη γωνία έπειτα από καταπληκτική ατομική ενέργεια ανάμεσα σε ολόκληρη την άμυνα του ΟΦΗ.

Δείτε το 1-0 ΕΔΩ

Δείτε το 2-0 ΕΔΩ

Το κρεσέντο του Βέρντε συνεχίστηκε στο 29', όταν ο Ιταλός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά για το 3-0 έπειτα από φανταστική ασίστ του Νέλσον Ολιβέιρα με λόμπα.

Δείτε το 3-0 ΕΔΩ