04/10/20 - 23:00

Απίθανος Λεβαντόφσκι - Έβαλε και τα τέσσερα γκολ στο 4-3 της Μπάγερν επί της Χέρτα! (ΒΙΝΤΕΟ)

592views

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Μπάγερν Μονάχου και οδήγησε την ομάδα του στην -εντός έδρας- νίκη επί της Χέρτα Βερολίνου με 4-3, μετά από συνπαρπαστικό αγώνα στο «Αλιάντς Αρίνα», για την 3η αγωνιστική της μπουντεσλίγκα.

Ο Πολωνός σταρ της πρωταθλήτριας Γερμανίας πέτυχε και τα τέσσερα γκολ (!) της ομάδας του, λυγίζοντας τη σθεναρή αντίσταση της ομάδας του Βερολίνου, η οποία «επέστρεψε» μετά το εις βάρος της 2-0 και ισοφάρισε, ενώ το ίδιο έκανε και στο 88΄ όταν έκανε το 3-3.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, ο κορυφαίος παίκτης του Champions League τη σεζόν 2019/2020, με πέναλτι χάρισε το «τρίποντο» στους Βαυαρούς που επέστρεψαν στα «τρίποντα» μετά τη συντριβή τους από την Χοφενχάιμ (4-1) την περασμένη εβδομάδα.

Νωρίτερα, η Αουγκσμπουργκ συνέχισε τις θετικές εμφανίσεις τη φετινή σεζόν, αποσπώντας 0-0 στην έδρα της Βόλφσμπουργκ, παραμένοντας αήττητη.