Facebook Pixel Δεν ΞΑΝΑΓΙΝΕ! Τρελάθηκε όλη η Αγγλία - Η Άστον Βίλα σκόρπισε με 7-2 την Λίβερπουλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-10-04 23:29:00

Βραδιά... διασυρμών η αποψινή στην 4η αγωνιστική της Premier League. Μετά τα εντός έδρας «χαστούκια» των Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (ήττα 6-1 από την Τότεναμ) και Λέστερ (ήττα 3-0 από την Γουέστ Χαμ) ακολούθησε αυτό της Λίβερπουλ, η οποία συνετρίβη στο «Villa Park» από την Άστον Βίλα.

Με επίδειξη δύναμης και έχοντας «καθαρίσει» από το ημίχρονο, οι «χωριάτες» έφτασαν στο τελικό 7-2, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί τους στο εφετινό πρωτάθλημα (σ.σ. έχουν έναν αγώνα λιγότερο).

Μεγάλος πρωταγωνιστής των θριαμβευτών ο Γουάτκινς, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (4΄, 23΄, 39΄), από ένα τέρμα σημείωσαν οι ΜακΓκιν, Μπάρκλεϊ, ενώ ο Γκρίλις έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με δύο γκολ σε διάστημα εννέα λεπτών (66΄, 75΄). Από τη Λίβερπουλ ο Σαλάχ ήταν ο μοναδικός που βρήκε δίχτυα, ένα σε κάθε ημίχρονο (33΄, 60΄).