Facebook Pixel Χατάφε – Μπαρτσελόνα: Χαμός στην Ισπανία – "Σφαλιάρες" σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ – "Άφαντος" ο Μέσι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-10-18 00:04:00

Χατάφε – Μπαρτσελόνα: Λίγες ώρες μετά την ήττα της Ρεάλ εντός έδρας από την Καντίθ με 1-0, ήταν η σειρά της Μπαρτσελόνα να… ταπεινωθεί εκτός έδρας από την Χετάφε επίσης με 1-0!

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με πέναλτι του Μάτα στο 56ο λεπτό, το οποίο ήταν αρκετό να τους χαρίσει τη νίκη, καθώς η Μπαρτσελόνα ήταν απελπιστικά κακή. Οι Καταλανοί είχαν μία σοβαρή ευκαιρία με το σουτ του Μέσι να φεύγει λίγο άουτ, αλλά και ένα δοκάρι στις καθυστερήσεις, από απομάκρυνση αμυντικού.

Έτσι λοιπόν, με ματς λιγότερο από τη Ρεάλ, η Μπάρτσα έχει επτά βαθμούς και είναι στο -3 από την πρωτοπόρο «Βασίλισσα».