Facebook Pixel ΣΟΚ για Λίβερπουλ στο 93’ - Γκέλα με την Μπράιτον - Της ακυρώθηκαν δύο γκολ με VAR! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-11-28 16:32:00

Με ένα γκολ από την άσπρη βούλα στο 93' η Μπράιτον υποχρέωσε τη Λίβερπουλ σε ισοπαλία (1-1), στο παιχνίδι για την 10η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 20', όμως ο Μοπάι αστόχησε σε πέναλτι, ενώ στο 34' το VAR ακύρωσε γκολ του Σαλάχ, καθώς ο Αιγύπτιος ήταν για εκατοστά σε θέση οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ πίεσε για το γκολ, το πέτυχε με τον Τζότα στο 60', ενώ θα μπορούσε να καθαρίσει το ματς στο 84', αλλά το γκολ του Μανέ ακυρώθηκε και αυτό ορθώς ως οφσάιντ.

Οι Κόκκινοι του Γιούργκεν Κλοπ δεν "κλείδωσαν" το ματς και το πλήρωσαν, καθώς στις καθυστερήσεις η Μπράιτον κέρδισε νέο πέναλτι, με τον Γκρος να το εκτελεί εύστοχα στο 93' για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.