Facebook Pixel Με ανατροπή στο τέλος πήρε το τοπικό ντέρμπι με Τορίνο η "Γιούβε" - Νίκες για Λάτσιο, Ίντερ (vid)
| 2020-12-05 23:35:00

Η Γιουβέντους νίκησε, με ανατροπή, στο τοπικό ντέρμπι την Τορίνο με 2-1, για την 10η αγωνιστική της Serie A.

Η «γκρανάτα» προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Νκουλού και οχυρώθηκε στην άμυνα για να διαφυλάξει το σκορ. Η πρωταθλήτρια Ιταλίας πολιόρκησε την αντίπαλη άμυνα και κατάφερε τελικά να γυρίσει το ματς και να πάρει τους τρεις βαθμούς με τα γκολ των ΜακΚένι (78') και Μπονούτσι (89').

Η Λάτσιο επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και επικράτησε στην έδρα της Σπέτσια με 2-1. Η ομάδα της Ρώμης πήρε τους τρεις βαθμούς με τα γκολ των Ιμόμπιλε (15') και Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (33'), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 64ο λεπτό με τον Νζολά.

Τέλος, η Ίντερ επικράτησε με 3-1 της Μπολόνια με δύο γκολ του Χακίμι και ένα του Λουκάκου.