Facebook Pixel Τρομακτική Λίβερπουλ! Διέλυσε με 7 γκολ την Κρίσταλ Πάλας! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-12-19 16:28:00

Τρομακτική Λίβερπουλ! Διέλυσε με 7 γκολ την Κρίσταλ Πάλας! (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίστευτά πράγματα συνέβησαν στο "Σέλχαστ Παρκ", όπου η εκπληκτική Λίβερπουλ δεν έδειξε... έλεος στην Κρίσταλ Πάλας, διαλύοντάς την με το εξωπραγματικό 7-0!

Η καλή μέρα φάνηκε από νωρίς για τους Κόκκινους, αφού μόλις στο 3' ο Μιναμίνο άνοιξε το σκορ και στο 35' ο Μανέ διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας του. Στο 44' ο Φιρμίνο έκανε το 0-3, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη από το ημίχρονο για τη Λίβερπουλ.

Παρόλα αυτά οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ δεν σταμάτησαν να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 52' ο Χέντερσον έγραψε το 0-4, στο 68' ο Φιρμίνο το 0-5, ενώ με δύο γκολ ο Σαλάχ στο 81' και στο 84' διαμόρφωσε το τελικό 0-7.