Facebook Pixel Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Ξεκάθαρος ο Βαρούχας για τα πέναλτι που ζητάει ο Ολυμπιακός - Γι’ αυτό αποβλήθηκε ο Μπα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-02-14 22:50:00

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Ο Παναγιώτης Βαρούχας σχολιάζοντας τις αμφισβητούμενες φάσεις του μεγάλου ντέρμπι, όπου ο Παναθηναϊκός νίκησε 2-1 τον Ολυμπιακό, παραδέχθηκε πως ήταν μία καλή διαιτησία από τον Σκωτσέζο χωρίς λάθη.

Αρχικά, εξήγησε πως στο πρώτο ημίχρονο δεν υπάρχει πέναλτι υπέρ των Πρασίνων για χέρι του Ανδρούτσου, αφού είναι κολλημένο, ενώ το ίδιο τόνισε πως συνέβη και στο 88’, όπου ο Βαλμπουενά ζήτησε πέναλτι για χέρι του Σανκαρέ.

Όσον αφορά τη φάση του πρώτου ημιχρόνου, όπου ο Χασάν βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Σένκεφλεντ, ήταν ξεκάθαρος πως δεν υπάρχει παράβαση, αφού και οι δύο παίκτες έβαλαν τα χέρια τους, ενώ για την κόκκινη του Μπα στα τελευταία λεπτά, έδειξε το βίντεο όπου ο παίκτης των «ερυθρολεύκων» κλώτσησε τον Καρλίτος και σωστά αποβλήθηκε.