Facebook Pixel Sportdog.gr | Τί άλλο θα δούμε με το VAR; - Μπήκε γκολ... μετά τη λήξη του αγώνα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-03-01 17:49:00

Τί άλλο θα δούμε με το VAR; - Μπήκε γκολ... μετά τη λήξη του αγώνα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα απίστευτο σκηνικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση Κοπεγχάγη - Αάρχους για το πρωτάθλημα Δανίας, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο τελικό 3-3 με πέναλτι... μετά τη λήξη του ματς!

Πώς έγινε αυτό; Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα, ωστόσο στη συνέχεια ήλεγξε το VAR για μια αμφισβητούμενη φάση λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα και έκρινε πως υπήρχε πέναλτι υπέρ της Κοπεγχάγης.

Ως αποτέλεσμα, γύρισε τους παίκτες πίσω στον αγωνιστικό χώρο την ώρα που ετοιμάζονταν να μπουν στα αποδυτήρια. Ο Γιόνας Βιντ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε έναν ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του Κάρλος Ζέκα!

Δείτε το βίντεο (η φάση του πέναλτι στο 5:52):