Facebook Pixel Premier League: Διέλυσε και τη Γουλβς η Σίτι, 21 σερί νίκες! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-03-03 00:01:00

Σαρώνει τα πάντα στο πέρασμά της η Σίτι - Διέλυσε και τη Γουλβς, 21 σερί νίκες! (ΒΙΝΤΕΟ)

Premier League: Η υπερηχητική Μάντσεστερ Σίτι συνέχισε τον... περίπατο προς την κατάκτηση του φετινού τίτλου, "συντρίβοντας" τη Γουλβς με 4-1.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα μετρά πλέον 14 σερί νίκες στην Premier League και συνολικά 21 σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 15 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Σίτι είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό και έχασε αρκετές ευκαιρίες για το 1-0, το οποίο έγινε από παίκτη των «Λύκων». Ήταν ο Ντεντόνκερ ο οποίος με αυτογκόλ άνοιξε στο σκορ, με την Γουλβς πάντως να αντιδράει σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες της, όταν ισοφάρισε με τον Κόντι στο 62ο λεπτό.

Η Σίτι συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο και να «πολιορκεί» την άμυνα της Γουλβς, την οποία κατάφερε να διασπάσει στο 80 ο λεπτό με τον Χεσούς. Στο 90ο ο Μαχρέζ έκανε το 3-1, ενώ το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ζεσούς με το 4-1 στο 94ο λεπτό.