Facebook Pixel Μάντσεστερ Σίτι - Λιντς: Τεράστια Λιντς! Σόκαρε τη Σίτι με 10 παίκτες στο 91’ και έφυγε με το διπλό από το "Etihad! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-04-10 16:39:00

Έκπληξη μεγατόνων σημειώθηκε στην Premier League, καθώς η Λιντς νίκησε με 2-1 την Μάντσεστερ Σίτι στο "Etihad" με γκολ στο 91', παίζοντας μάλιστα και με παίκτη λιγότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Μάντσεστερ Σίτι - Λιντς: Θύμα απίστευτης έκπληξης έπεσε η Σίτι, που είδε τη Λιντς να κάνει δύο φάσεις και να πετυχαίνει δύο γκολ παίρνοντας σπουδαίο διπλό με 2-1 μέσα στο Μάντσεστερ.

Τα "παγώνια" άνοιξαν το σκορ με τον Ντάλας στο 42', όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κούπερ.

Η Σίτι πίεσε ασφυκτικά στο δεύτερο μέρος, έφτασε στην ισοφάριση με τον Τόρες στο 76', όμως η Λιντς την σόκαρε στο 91' όταν ο Ντάλας σκόραρε εκ νέου για να δώσει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα.