Facebook Pixel Λίβερπουλ - Άστον Βίλα: Λύτρωση με ανατροπή στο 91’ για Λίβερπουλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-04-10 20:15:00

Λύτρωση με ανατροπή στο 91’ για Λίβερπουλ κόντρα στην Άστον Βίλα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λίβερπουλ... φλέρταρε με ακόμη μία αποτυχία στο «Άνφιλντ», αλλά στο τέλος κατάφερε να αντιστρέψει την κατάσταση και να νικήσει με ανατροπή (2-1) την Άστον Βίλα, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Premier League.

Λίβερπουλ - Άστον Βίλα: Οι «χωριάτες» έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ χάρις στο γκολ του Όλι Γουότκινς στο 43ο λεπτό, αλλά οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ εξαπέλυσαν αντεπίθεση στην επανάληψη.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ έφερε το παιχνίδι στα «ίσα» νωρίς (57΄), αλλά χρειάστηκε να φτάσει το παιχνίδι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να «γράψει» το 2-1 με γκολάρα ο Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ και να χαρίσει μια σημαντική νίκη στην ομάδα του, χάρις στην οποία έφτασε τη Γουέστ Χαμ στην τέταρτη θέση, με παιχνίδι περισσότερο.