Facebook Pixel Τουρκία - Ιταλία: "Τρόμαξαν" την Ευρώπη οι Ιταλοί στην πρεμιέρα του Euro 2020 - "Ναυάγιο" για την Τουρκία (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-06-12 00:09:00

Πετυχαίνοντας τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ρομπέρτο Μαντσίνι έδειξαν έτοιμοι για μεγάλα... πράγματα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, μιας και κυριάρχησαν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης του Ολίμπικο, απέναντι σε μια Τουρκία περισσότερο από το αναμενόμενο τρομαγμένη

Τουρκία - Ιταλία: Εντυπωσιακή ήταν η "Squadra Azzurra" στην πρεμιέρα του Euro 2020 καθώς διέλυσε του Τούρκους με το εντυπωσιακό 3-0. Οι παίκτες του Μαντσίνι έγραψαν... ιστορία σημειώνοντας τρία τέρματα για πρώτη φορά σε αγώνα Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος με τους Ιμόμιλε, Ινσίνιε και το αυτογκόλ του Ντεμιράλ να σημειώνονται όλα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Από την άλλη οι γείτονες δεν έχουν τίποτα να θυμούνται από τον αγώνα μιας και παρά τα κολακευτικά σχόλια πριν το τουρνουά, παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και τα 90 λεπτά του αγώνα.