Facebook Pixel Sportdog.gr | Συγκλονιστικό: Συνεχίζεται το Δανία-Φινλανδία με ΑΠΟΦΑΣΗ των παικτών (ΦΩΤΟ)
| 2021-06-12 21:22:00

Συγκλονιστικό: Συνεχίζεται το Δανία-Φινλανδία με ΑΠΟΦΑΣΗ των παικτών (ΦΩΤΟ)

Ανατροπή με το παιχνίδι, παρά την σχετική ανακοίνωση της UEFA. Το παιχνίδι του EURO που διακόπηκε λόγω της κατάρρευσης του Έρικσεν, θα συνεχιστεί κανονικά.

Αν και αρχικά η UEFA είχε ανακοινώσει την οριστική διακοπή του αγώνα, Δανία-Φινλανδία, μετά το δυσάρεστο περιστατικό με τον Κρίστιαν Έρικσεν, εντούτοις, μετά από συνεννόηση με τις δύο ομάδες η Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία αποφάσισε να συνεχιστούν τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους και κανονικά το δεύτερο ημίχρονο μετά από πεντάλεπτο break.

Όλα αυτά με την επιθυμία των παικτών των δύο ομάδων που ζήτησαν να συνεχιστεί το ματς.

Η δανέζικη ομοσπονδία ανακοίνωσε ότι το ματς ανάμεσα στη Δανία και τη Φινλανδία θα συνεχιστεί κανονικά στις 21:30 αφότου οι παίκτες επιβεβαίωσαν πως ο Κρίστιαν Έρικσεν έχει τις αισθήσεις του!

Όπως έγινε γνωστό, θα παιχτούν τα 3-4 λεπτά, που απομένουν για το φινάλε του πρώτου 45λέπτου, το ημίχρονο θα διαρκέσει ένα 5λεπτο και θα ξεκινήσει αμέσως το β' μέρος!