Facebook Pixel Αμρ Ουάρντα: Άρχισε να κάνει... απόσβεση ο Ουάρντα στην Κύπρο - Δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά
| 2021-09-03 21:12:00

Άρχισε να κάνει... απόσβεση ο Ουάρντα στην Κύπρο - Δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά

Με το πόδι στο... γκάζι ξεκίνησε τις εμφανίσεις του με την Κυρία ο Αιγύπτιος πρώην μέσος του ΠΑΟΚ καθώς στο φιλικό της Παρασκευής (3/9) με την Καρμιώτισσα σκόραρε δύο φορές.

Αμρ Ουάρντα: Εντυπωσιακός ήταν στην πρώτη του, ανεπίσημη, παρουσία του ο Αιγύπριος με την φανέλα της Ανόρθωσης καθώς στο φιλικό με την Καρμιώτισσα πέτυχε δύο γκολ, καταφέρνοντας να στρέψει όλα τα βλέμματα πάνω του.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, αντικαθιστώντας τον Νινούα, που αγωνίζεται δανεικός από τον Δικέφαλο του Βορρά και κατάφερε να βάλει τα δύο τέρματα μέσα σε τρία λεπτά. Αρχικά ο Αμρ Ουάρντα έκανε το 2-0 στο 64', με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 67' σημείωσε το 3-0 με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.