Facebook Pixel ΑΕΚ: Οι φάσεις που δεν είδε κανείς! Τραβηγμένο φάουλ σε Τζαβέλλα – Οφσάιντ ο Ντουρμισάι στο 3-3; (ΦΩΤΟ)
| 2021-09-19 21:50:00

Στην ΑΕΚ είναι έξαλλοι με τη διαιτησία του Βασίλη Φωτιά στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League.

ΑΕΚ: Έξαλλοι είναι οι άνθρωποι της ΑΕΚ με τη διαιτησία του Βασίλη Φωτιά στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ, στην οποία η Ένωση προηγείτο με 3-0 και ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Δικέφαλου αετού θεωρεί, ότι πέντε λεπτά πριν την αποβολή του Λιβάι Γκαρσία έπρεπε να είχε αποβληθεί ο Καμάου για σκληρό χτύπημα στο πρόσωπο του Χαζισαφί. Επίσης θεωρούν, ότι πριν το 1-3 υπάρχει φάουλ στο Βράνιες, κάτι που δεν είδαν ούτε ο διαιτητής Φωτιάς, αλλά ούτε ο VAR Σκουλάς.

Υπάρχουν όμως και άλλες φάσεις, για τις οποίες η διαιτησία του Φωτιά... ελέγχεται.

Δύο λεπτά πριν το πρώτο γκολ του ΟΦΗ από τον Νέιρα, σε εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου και κεφαλιά του Ανσαριφάρντ που απέκρουσε σε κόρνερ ο Επασί, ο διαιτητής από τον σύνδεσμο της Πέλλας έδωσε τραβηγμένο επιθετικό φάουλ στον Τζαβέλλα.

Επίσης, στο 78', ο Ντουρμισάι αγκαλιάζει τον Βράνιες και τον σπρώχνει, αλλά ούτε αυτή τη φάση είδαν οι διαιτητές.

Επιπρόσθετα στο 3-3 ο Ντουρμισάι είναι σε δύο στιγμιότυπα εκτός θέσης. Και στις δύο περιπτώσεις η μπάλα πάει σε αυτόν και κάνει και συμμετοχή στη φάση.