Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Νίκη-ανατροπή (3-2) στο Ρέντη για τους Πράσινους!
| 2021-10-02 14:14:00

Ανατροπή και τεράστια νίκη μέσα στο Ρέντη ο Παναθηναϊκός - 3-2 η ομάδα του Σάμιου - Έπιασαν κορυφή!

Στο 20ο λεπτό ο Φρόκου άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό (1-0), αλλά οι Ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν με ένα ωραίο σουτ του Σπυριδάκη (1-1) και έτσι πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Οι Νέοι του Παναθηναϊκού πέτυχαν μια σπουδαία νίκη στου Ρέντη, με ανατροπή (3-2), από τις αλλαγές που έκανε ο Βαγγέλης Σάμμιος και αποδείχητκαν χρυσές! νίκη επί του αιώνιου αντιπάλου στο Ρέντη!

Στο 49΄ ο Κουτσίδης με κεφαλιά έκανε το 2-1, αλλά οι Πράσινοι στο 75ο λεπτό με τον Καλοσκάμη έκαναν 2-2 και στο 86ο λεπτό ο Τόρρας έναε το 3-2, στην πλήρη ανατροπή για τους Πράσινους!

Ο Παναθηναϊκός, πλέον, βρίσκεται στην κορυφή και περιμένει τα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής για να δουν τι θα γίνει στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα...

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Κεραμίδας, Κουτσίδης, Χριστοφιλόπουλος, Νικολής, Σπυριδάκης (Πετρόπουλος), Χρήστου (Κυρσανίδης), Σταμούλης (73′ Μοίρας), Κασέμι (56’ Πατήρας) και Καράκουτης (64’ Παπαδάκος).

Παναθηναϊκός (Σάμιος): Κλίντμαν, Ζαφείρης (70’ Καμαρός), Καρνέσης, Προδρομίτης (64’ Χαχούλης), Παυλάκης, Κωστόπουλος (64’ Πορφυρόπουλος), Φρόκου, Καλοσκάμης, Κυριόπουλος (64’ Τόρρα), Βολάκης (46’ Καλός) και Μπιλάλ.