Facebook Pixel Serie A: Εκπληκτική Μίλαν - Έκανε 3-2 το 0-2 και νίκησε τη Βερόνα - "Τριάρα" της Λάτσιο στην Ίντερ! (vids)
| 2021-10-16 23:58:00

Εκπληκτική Μίλαν: Έκανε 3-2 το 0-2 και νίκησε τη Βερόνα - "Τριάρα" της Λάτσιο στην Ίντερ! (vids)

Απίστευτη νίκη πήρε η Μίλαν έπειτα από ασύλληπτη ανατροπή κόντρα στη Βερόνα. Πήρε το ντέρμπι με την Ίντερ η Λάτσιο.

Serie A: Στο «Ολίμπικο» της Ρώμης «έσπασε» το αήττητο της Ιντερ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα. Η Λάτσιο νίκησε 3-1 στο σπουδαιότερο ματς της 8ης αγωνιστικής, και πλέον οι πρωταθλητές κινδυνεύουν να απομακρυνθούν από τις δύο πρώτες θέσεις της κατάταξης.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με πέναλτι του Πέρισιτς στο 12΄, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο, με τον Ιμόμπιλε να ισοφαρίζει στο 64΄ (επίσης από την άσπρη βούλα) και τον Φελίπε Αντερσον να τους δίνει προβάδισμα στο 81΄, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Χαντάνοβιτς σε σουτ του Ιμόμπιλε, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Στην κορυφή της Serie A πέρασε η Μίλαν έπειτα από την εκπληκτική ανατροπή και νίκη της με 3-2 επί της Βερόνα, παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο στο "Σαν Σίρο".