Facebook Pixel Premier League: Κορυφή η Λίβερπουλ με νίκη θρίλερ - Έχασε τα... άχαστα και τη λύτρωσε ο Οριγκί στο 94’! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-12-04 19:01:00

Παρά το γεγονός ότι σπατάλησε τεράστιες ευκαιρίες για γκολ, η Λίβερπουλ βρήκε το γκολ της νίκης (1-0 στην έδρα της Γουλβς) με τον Βέλγο να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Premier League: Μπορεί να έκανε τα εύκολα δύσκολα και να είδε τον Ζοσέ Σα να την σταματά ουκ ολίγες φορές με μεγάλες αποκρούσεις, η Λίβερπουλ λυτρώθηκε στο 94'!

Ο Οριγκί αποτέλεσε τη "χρυσή" αλλαγή του Γιούργκεν Κλοπ, καθώς σκόραρε το μοναδικό γκολ του αγώνα στις καθυστερήσεις και ανέβασε την ομάδα του στην κορυφή της βαθμολογίας, με έναν βαθμό διαφορά από την Τσέλσι (έχασε νωρίτερα με 3-2 από τη Γουέστ Χαμ) και δύο από τη Σίτι.

Η Μπράιτον ισοφάρισε τη Σαουθάμπτον στις καθυστερήσεις και πήρε την ισοπαλία με 1-1, ενώ η Νιούκαστλ νίκησε 1-0 τη Μπέρνλι.