Facebook Pixel Αταλάντα: "Κάζο" για την αντίπαλο του Ολυμπιακού από Κάλιαρι - Πλήγμα με Ζαπάτα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-02-06 16:14:00

Η Κάλιαρι ανέτρεψε τα προγνωστικά, επικρατώντας στο Μπέργκαμο της Αταλάντα με 2-1, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Serie A.

Αταλάντα: Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League είχε μέτρια απόδοση, ενώ της στοίχισε και η αποβολή του τερματοφύλακα της, Χουάν Μούσο στο 53ο λεπτό.

Από την πλευρά της, η ομάδα της Σαρδηνίας, με τον Χαράλαμπο Λυκογιάννη στην αρχική ενδεκάδα και τον Χρήστο Κουρφαλίδη να μπαίνει αλλαγή στο 88ο λεπτό, πήρε τη μεγάλη νίκη, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Γκαστόν Περέιρο.

Πλήγμα για την Αταλάντα και με τον Ντουβάν Ζαπάτα, ο οποίος επέστρεψε στη δράση μετά από αρκετό καιρό, όμως έμεινε στο τερέν μόλις για 13 λεπτά.

Η ομάδα του Μπέργκαμο αγωνίστηκε με τους: Μούσο, Ζαπακόστα, Παλομίνο, Τζιμσίτι, Πετζέλα (46' Μέλε), Κουπμάινερς, Φρόιλερ, Μαλινόφσκι, Πεσίνα (58' Μπογκά), Πάσαλιτς (55' Ρόσι), Μουριέλ (58' Ζαπάτα, 72' Μιχάιλα).