Facebook Pixel Έβερτον - Μάντσεστερ Σίτι: "Φωνάζει" για πέναλτι του Ρόδρι η Έβερτον - Τρελάθηκαν στη Λίβερπουλ - Η επίμαχη φάση! (Vid)
| 2022-02-27 00:05:00

Έντονα παράπονα για την διαιτησία του αγώνα με την Μάντσεστερ Σίτι έχει η Έβερτον και συγκεκριμένα για την φάση του 84ου λεπτού με το χέρι του Ρόδρι εντός περιοχής των "Πολιτών".

Έβερτον - Μάντσεστερ Σίτι: Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα κατάφερε να φύγει έστω και δύσκολα με τη νίκη (0-1) από το "Γκούντισον Παρκ", όμως η Έβερτον διαμαρτύρεται δικαιολογημένα για μια φάση στο 84ο λεπτό, αμέσως μετά το γκολ του Φόντεν.

Πρωταγωνιστής της φάσης ήταν ο Ρόδρι, ο οποίος έκανε ξεκάθαρη επαφή με το χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή της Μάντσεστερ Σίτι, όμως τόσο ο διαιτητής Πολ Τίρνεϊ σε πρώτο χρόνο όσο και ο VAR σε δεύτερο δεν εντόπισαν παράβαση, μια απόφαση που φυσικά θα... τρέλανε και τους ανθρώπους της Λίβερπουλ, που βρίσκονται στο κυνήγι του τίτλου πίσω από τους "Πολίτες".