Facebook Pixel Παναθηναϊκός - ΑΕΚ: "Πάρτι" στο ντέρμπι ΠΑΟ και 3-0 στο μισάωρο - Πέναλτι με VAR, "επέλαση" Παλάσιος και Ιωαννίδης (Vid)
| 2022-02-27 20:03:00

Τρομερό ξεκίνημα για το Τριφύλλι στο ντέρμπι της Λεωφόρου, καθώς ήδη προηγούταν με δύο γκολ από το 18ο λεπτό, ενώ στο 29' πέτυχε και τρίτο τέρμα.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Αϊτόρ στο 16’, το οποίο έδωσε ο διαιτητής τσεκάροντας το VAR για το τάκλιν του Ρότα στον Αλεξανδρόπουλου, ενώ το 2-0 έγινε στο 18’ μετά από εντυπωσιακή κούρσα και σουτ του Παλάσιος εντός περιοχής.

Το τρίτο γκολ πέτυχε στο 29ο λεπτό με ωραία προβολή ο Ιωαννίδης! Δείτε τα τρία γκολ: