Facebook Pixel Premier League: Λύτρωση στο 89’ για την Τσέλσι - Συγκλόνισε με δάκρυα για τον πόλεμο ο Γιαρμολένκο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-03-13 20:00:00

Οι Λονδρέζοι δυσκολεύτηκαν πολύ, όμως έκαμψαν με 2-1 την αντίσταση της Νιούκαστλ, όμως το highlight  των αγώνων της Premier League ήταν το ξέσπασμα του Γιαρμολένκο λόγω του πολέμου στην Ουκρανία.

Premier League: Με την ατμόσφαιρα στο «Στάμφoρντ Μπριτζ» παγωμένη λόγω των τελευταίων διοικητικών εξελίξεων στους «Μπλε», η ομάδα του Τόμας Τούχελ κατόρθωσε έστω και στο 89ο λεπτό να βρει το γκολ της νίκης με τον Χάβερτς και να εδραιώσει την παραμονή της στην τρίτη θέση.

Η Γουλβς πέρασε από το «Γκούντισον Παρκ» επικρατώντας 1-0 της Έβερτον με γκολ του Κόαντι και βύθισε στην απόγνωση την Έβερτον, που τελείωσε και τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Κένι στο 78΄.

Απίστευτη ανατροπή και νίκη για τη Λιντς, την πρώτη επί ημερών του Τζέσε Μαρς στον πάγκο της. Τα «παγώνια» έχαναν στην έδρα τους από τη Νόριτς (στον πάγκο ο Γιαννούλης) ως το 90΄+1, αλλά με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά στις καθυστερήσεις νίκησαν κι ανάσαναν, αφήνοντας τελευταία τα «καναρίνια».

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε και η Γουότφορντ με 2-1 επί της Σαουθμάπτον, πιάνοντας την Έβερτον στη 17η θέση, ενώ η Γουέστ Χαμ νίκησε 2-1 την Άστον Βίλα, με τον Ουκρανό, Αντρί Γιαρμολένκο, να σκοράρει και να ξεσπά σε λυγμούς για τον πόλεμο στην πατρίδα του.