Facebook Pixel Δημήτρης Πέλκας: "Σκότωσε" την Κόνιασπορ του Χασάν ο Πέλκας - Γκολάρα με φοβερό πλασέ στο 88’ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-03-20 20:51:00

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός οδήγησε τη Φενέρμπαχτσε σε μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Κόνιασπορ, πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ με φανταστικό σουτ λίγο πριν το φινάλε του αγώνα.

Με τέλειο φαλτσαριστό δεξί σουτ στο 88ο λεπτό που άφησε άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο Δημήτρης Πέλκας έγινε ήρωας για την Φενέρ, που επικράτησε με 2-1 της Κόνιασπορ και την πλησίασε στους δύο βαθμούς στην μάχη για τη δεύτερη θέση.

Για τους ηττημένους πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 74ο λεπτό ο Αχμέντ Χασάν, που παίζει στην Κόνιασπορ ως δανεικός από τον Ολυμπιακό.