Facebook Pixel Superleague 2 - ΑΕΚ: "Αυτοκτόνησε" η ΑΕΚ Β’ - Παραλίγο ανατροπάρα ο Λεβαδειακός - Απίθανη απόκρουση στο 95’ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-04-09 16:59:00

Η Ένωση βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Λεβαδειακό σε 2-2 και θα μπορούσε να γνωρίσει την ήττα εάν ο γκολκίπερ Χατζηεμμανουήλ δεν επενέβαινε καθοριστικά στην τελευταία φάση του αγώνα.

Superleague 2 - ΑΕΚ: Από εκεί που η ΑΕΚ Β' πήγαινε για μεγάλη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό, κατέληξε να είναι... ευχαριστημένη με το τελικό 2-2!

Ο Γιούσης έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων από νωρίς στην Ένωση, σκοράροντας για το 1-0 με πέναλτι στο 14' και κάνοντας το 2-0 στο 21'.

Το πρώτο ημίχρονο ωστόσο είχε απίθανη εξέλιξη, αφού ο Λεβαδειακός αντέδρασε και ισοφάρισε μέσα σε μόλις δύο λεπτά. με γκολ των Κωνσταντινίδη (23') και Νίλι (25').

Το ματς είχε δραματικό φινάλε, με τον Λεβαδειακό να έχει τεράστια ευκαιρία για να πάρει τη νίκη στο 90+5', αλλά τον Χατζηεμμανουήλ να κάνει μεγάλη απόκρουση σε τετ α τετ με τον Πολέτο.