Facebook Pixel Μπαρτσελόνα: Αλύγιστη Μπαρτσελόνα λυτρώθηκε στο 92’ - Πήρε τρία πέναλτι η Λεβάντε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-04-11 00:03:00

Αλύγιστη Μπαρτσελόνα λυτρώθηκε στο 92’ - Πήρε τρία πέναλτι η Λεβάντε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Καταλανοί πήραν περιπετειώδη νίκη με 3-2 στην έδρα της ουραγού Λεβάντε με γκολ του Λουκ Ντε Γιόνγκ στις καθυστερήσεις, σε ένα ματς που η αντίπαλός τους κέρδισε τρία πέναλτι.

Η Μπαρτσελόνα τα βρήκε σκούρα δίχως να το περιμένει στην έδρα της ουραγού Λεβάντε, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη δια πυρός και σιδήρου (3-2) χάρη σε γκολ του Λουκ Ντε Γιόνγκ στο 92'.

Η Λεβάντε προηγήθηκε με πέναλτι του Μοράλες στο 52' και είχε την ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά στο 56', αλλά ο Μαρτί αστόχησε στο δεύτερο κερδισμένο πέναλτι της ομάδας του.

Η Μπαρτσελόνα γύρισε το ματς με γκολ των Ομπαμεγιάνγκ (59') και Πέδρι (62'), είδε όμως τη Λεβάντε να ισοφαρίζει σε δύο χάρη σε ένα ακόμα πέναλτι του Μελέρο στο 93', προτού ο Ντε Γιόνγκ διαμορφώσει το τελικό 3-2 στις καθυστερήσεις του ματς.