Facebook Pixel Premier League: Μέγας Ρονάλντο λύτρωσε τη Γιουνάιτεντ - Χατ τρικ με γκολάρες - Ήττα-σοκ για την Άρσεναλ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-04-16 19:02:00

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ χάρισε νίκη θρίλερ με 3-2 στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Νόριτς και διατήρησε τις ελπίδες της για έξοδο στο Champions League, ενώ η Άρσεναλ ηττήθηκε με 1-0 από τη Σαουθάμπτον.

Premier League: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε χατ τρικ για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και οδήγησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε νίκη 3-2 επί της Νόριτς.

Η ομάδα του Ραλφ Ράνγκνικ εμφάνισε ξανά αστάθεια στην απόδοση της, καθώς ενώ προηγήθηκε με τα δύο πρώτα γκολ του Πορτογάλου σούπερ σταρ (7', 32'), η Νόριτς κατάφερε να ισοφαρίσει στη συνέχεια με τα τέρματα των Ντάουελ (45') και Πούκι (52').

Ο Ρονάλντο όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έστειλε για τρίτη φορά στα δίχτυα στο 76ο λεπτό, γνωρίζοντας την αποθέωση ξανά στο «Ολντ Τράφορντ».

Η Γιουνάιτεντ είναι πλέον 3 βαθμούς πίσω από την Τότεναμ, που ηττήθηκε 1-0 από τη Μπράιτον, και ισόβαθμη με την Άρσεναλ , η οποία γνώρισε καταστροφική ήττα με 1-0 από τη Σαουθάμπτον. Η Μπρέντφορντ επικράτησε με 2-1 της Γουότφορντ, χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της της 33ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία:

Τότεναμ-Μπράιτον          0-1