Facebook Pixel Serie A: Λύτρωση στο φινάλε - Ο... τερματοφύλακας της Φιορεντίνα χαρίζει το πρωτάθλημα στη Μίλαν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-05-01 18:15:00

Οι Ροσονέρι πήραν μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Φιορεντίνα χάρη σε γκολ του Ράφαελ Λεάο στο 82ο λεπτό και ξέφυγαν 5 βαθμούς από την Ίντερ, η οποία παίζει αργότερα εκτός έδρας με την Ουντινέζε.

Μια γκάφα του τερματοφύλακα Τερατσιάνο, οδήγησε στο νικητήριο γκολ της Μίλαν, που επικράτησε 1-0 της Φιορεντίνα και έκανε ακόμα ένα βήμα για την επιστροφή στην κορυφή της Serie A.

Στο 82ο λεπτό ο γκολκίπερ της Φιορεντίνα δεν απομάκρυνε σωστά την μπάλα και ουσιαστικά την... πάσαρε στον Λεάο, ενώ στη συνέχεια είχε κακή αντίδραση στο σουτ του Πορτογάλου επιθετικού, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα του για το τελικό 1-0.

Με τρεις αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε, η Μίλαν αποσπάστηκε 5 βαθμούς από την 2η Ίντερ, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο και παίζει στις 19:00 με αντίπαλο την Ουντινέζε εκτός έδρας.