Facebook Pixel Μπέτις - Μπαρτσελόνα: Φοβερό "διπλό" με γκολ του Άλμπα στο 94’ για Μπαρτσελόνα μέσα στη Μπέτις!
| 2022-05-08 00:08:00

Φοβερό "διπλό" με γκολ του Άλμπα στο 94’ για Μπαρτσελόνα μέσα στη Μπέτις!

Οι Καταλανοί απέδρασαν με σπουδαία νίκη (2-1) από την Ανδαλουσία χάρη σε ένα γκολ του Ζόρντι Άλμπα στην εκπνοή του αγώνα.

Μπέτις - Μπαρτσελόνα: Ο Τζόρντι Άλμπα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψε» την ευκαιρία από τη Μπέτις να πλησιάσει το «εισιτήριο» για το Champions League, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Με το γκολ του αριστερού μπακ η Μπαρτσελόνα πέρασε νικηφόρα 2-1 από την έδρα της Κυπελλούχου Ισπανίας, για την 35η αγωνιστική της LaLiga, «κλείδωσε» θέση για το Champions League και δεν επέτρεψε στους «οικοδεσπότες» να πλησιάσουν την τέταρτη θέση.

Ο Φάτι είχε ανοίξει το σκορ για τους «μπλαουγκράνα» στο 76΄, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα με τον Μπάρτρα, κάνοντας όνειρα ανατροπής. Ωστόσο, η Μπέτις υπολόγιζε χωρίς τον Τζόρντι Άλμπα, ο οποίος στις καθυστερήσεις χάρισε στην ομάδα του το «τρίποντο».

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν  από τη σέντρα του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της Μπαρτσελόνα έκαναν το καθιερωμένο pasillo στην κάτοχο του Κόπα Ντελ Ρέι, Μπέτις.