Facebook Pixel La Liga: Ακάθεκτη η Ρέαλ - Ζορίστηκε αλλά κέρδισε και την Σεβίλλη χωρίς Μπενζεμά
| 2022-10-23 00:05:00

Ακάθεκτη η Ρέαλ - Ζορίστηκε αλλά κέρδισε και την Σεβίλλη χωρίς Μπενζεμά

La Liga: Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε για 79΄ λεπτά με τη Σεβίλη στο «Μπερναμπέου», αλλά τελικά «καθάρισε» μέσα σε τρία λεπτά και με το τελικό 3-1 ξέφυγε με +6 από την Μπαρτσελόνα (ματς λιγότερο) και παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στη La Liga μετά από 11 αγωνιστικές.

Με τη σημερινή τους νίκη οι «μερένγκες» διεύρυναν το αήττητο σερί απέναντι στους Ανδαλουσιάνους σε 8 επίσημα παιχνίδια και συμπλήρωσαν τρεις σερί νίκες και πέντε στην τελευταία εξάδα αγώνων σε πρωτάθλημα και Champions League.

Η Σεβίλη πριν το ματς ήταν αήττητη από τότε που την ανέλαβε ο Χόρχε Σαμπάολι (μία νίκη και τρεις ισοπαλίες), ωστόσο, σήμερα δεν απέφυγε την πρώτη της ήττα επί των ημερών του έμπειρου τεχνικού.