Βόλος - Ολυμπιακός: "Βράζει" με τη διαιτησία στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό η ομάδα της Μαγνησίας, που έχει παράπονα τόσο στην φάση του πέναλτι που άνοιξαν το σκορ οι Ερυθρόλευκοι, όσο και στο δεύτερο τέρμα του Χουάνγκ με αποτέλεσμα να εκδώσει ανακοίνωση διαμαρτυρίας πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

"Ντροπή…

Μόνο αυτό αξίζει να αναφέρουμε για την Ελληνική διαιτησία.

Από την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε ενημερώσει τον κ. Μπένετ για τι επρόκειτο να συμβεί στον αγώνα της ομάδας μας με τον Ολυμπιακό και από τα πρώτα λεπτά επιβεβαιωθήκαμε.

Προφανώς αυτούς τους διαιτητές θέλετε. Να είναι οι “Φιλιππινέζες” των “μεγάλων”", αναφέρει η ΠΑΕ Βόλος.

Εν συνεχεία, η βολιώτικη ΠΑΕ προέβη σε δεύτερη ανακοίνωση, με την οποία εκφράζει τη δυσαρέσκειά της για την υπόδειξη του πέναλτι που έφερε το 1-0 του Ολυμπιακού, κάνοντας μεταξύ άλλων λόγο για καταστρατήγηση των κανονισμών.

Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:

«Για μία ακόμη φορά καταστρατηγήθηκαν οι κανονισμοί.

Όταν το χέρι στήριξης είναι υπέρ του Ολυμπιακού είναι πέναλτι. Όταν είναι κατά, απλά είναι χέρι στήριξης.

Συνεχίστε έτσι γιατί ακόμα δεν έχουμε πιάσει πάτο.

Μαριονέτες του συστήματος…».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σε... τιμωρία ξένος άσος του Ολυμπιακού με απόφαση Μίτσελ - Αγνώριστος στου Ρέντη, έχασε κιλά!