Facebook Pixel Το… τραίνο εκτροχιάστηκε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-02-13 00:09:00

Το… τραίνο εκτροχιάστηκε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το φοβερό σερί νικών της Μπαρτσελόνα έλαβε τέλος το βράδυ του Σαββάτου, αφού οι «μπλαουγκράνα» ήρθαν ισόπαλοι εκτός έδρας 1-1 με την Σπόρτινγκ Χιχόν και έδωσαν την ευκαιρία στην Ρεάλ Μαδρίτης να μειώσει την Κυριακή στους πέντε πόντους.

Όσον αφορά την εξέλιξη του ματς, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 16’ με τον Μπαράλ  και έπειτα έπαιξαν το σύστημα… άμυνα.

Δεν άντεξαν όμως μέχρι το 90’, αφού στο 80’ ο Βίγια με ένα εξαιρετικό γκολ έφερε το ματς στα ίσια. Στα τελευταία λεπτά οι Καταλανοί κυνήγησαν τη νίκη, ωστόσο τα πολλά «τακουνάκια» και οι καθυστερήσεις των γηπεδούχων τους κράτησαν στην ισοπαλία.