Facebook Pixel Του άλλαξε τα… φώτα! (ΒΙΝΤΕΟ)
Life
| 2011-02-05 20:45:00

Του άλλαξε τα… φώτα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Στις Σέρρες το ματς διεκόπη στο 32` για 35` λόγω βλάβη στους πυλώνες ηλεκτροδότησης, αλλά ο Ηρακλής άλλαξε τα… φώτα στον Πανσερραϊκό με τη νίκη του με 2-1.

Οι δυο ομάδες είχαν νέους τεχνικούς (Βούκοτιτς στις Σέρρες, Παράσχος στον Ηρακλή), αλλά ο Γηραιός χαμογέλασε παίρνοντας ένα σημαντικό «τρίποντο» και βυθίζοντας τους γηπεδούχους. Ο Γηραιός έκανε σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα στις εκτός έδρας νίκες, ενώ πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα…

«Μοιραίος» των Σερραίων ο Γεωργιάδης, καθώς στο 13`, στο 0-0, έχασε τετ-α-τετ και την ευκαιρία να βάλει την ομάδα του μπροστά και μετά από δυο λεπτά ο Μαχόπ σε με κόντρα άνοιξε το σκορ.

Η διακοπή… έφερε γούρι στον Ηρακλή, καθώς περίπου μετά από 10 λεπτά στο 40` ο νεαρός Τριανταφύλλου του Πανσερραϊκού έκανε ένα ανόητο χέρι στην περιοχή. Ο Σταθόπουλος έδειξε «βούλα» και ο Μάρα έκανε το 0-2.

O Λεοζίνιο με ωραίο σουτ έκανε το 2-1 στο 55`, αλλά οι Σέρρες παρότι πίεσαν στη συνέχεια, δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν, χάνοντας ένα κρίσιμο ματς.

Το φιλμ του αγώνα

93` Λήξη του αγώνα

90` Τρία τα λεπτά τα των καθυστερήσεων

55` Ο Λεοζίνιο με ωραίο σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

45` Λήξη του πρώτου μέρους

41` O Mάρα με εύστοχο πέναλτι έκανε το 2-0 για τον Ηρακλή. Ο Σταθόπουλος υπέδειξε την παράβαση για χέρι του νεαρού Τριανταφύλλου

18:24: Το πρόβλημα στην ηλεκτροδότηση αποκαταστάθηκε και ο αγώνας άρχισε πάλι μετά από 35λεπτη διακοπή

18:02: Σύμφωνα με νέα πληροφόρηση, το πρόβλημα με τους πυλώνες θα αποκατασταθεί εντός ολίγων λεπτών

32` ΔΙΑΚΟΠΗ - Το ματς στις Σέρρες διεκόπη λόγω προβλήματος στον φωτισμό του γηπέδου

15` O Ηρακλής βγήκε ωραία στην κόντρα, ο Σολτάνι έστρωσε στον Μαχόπ, που σε κενή εστία έκανε το 0-1 για τον Γηραιό