Facebook Pixel Serie A - ΕΠΟΣ: Η Κάλιαρι των Χατζηδιάκου, Ρανιέρι έχανε 3-0 έως το 72’ και νίκησε 4-3! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-29 16:50:00

Μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ιστορία του ποδοσφαίρου έλαβε χώρα στη Σαρδηνία, με την Κάλιαρι να πανηγυρίζει μία αδιανόητη νίκη κόντρα στη Φροζινόνε.

Στις καθυστερήσεις και μετά από ολική επαναφορά πήρε η Κάλιαρι τη σπουδαία νίκη στην έδρα της στη Σαρδηνία κόντρα στη Φροζινόνε με 4-3, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στη Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 και έδειχναν σίγουροι πως «καθάρισαν» τη νίκη στα πρώτα 50 λεπτά, σπρώχνοντας τους γηπεδούχους στην απελπισία σε σχέση με τις ελπίδες τους για την παραμονή στην κατηγορία, αλλά η συνέχεια ήταν συναρπαστική καθώς η Κάλιαρι έκανε την ολική επαναφορά και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με ήρωα τον Παβολέτι και να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ο Οριστιάνο μείωσε σε 3-1 στο 72' ξεκινώντας την αντεπίθεση για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι. Ο Μακούνμπο έκανε το 3-2 στο 76' και ο απίθανος Παβολέτι σκόραρε δύο φορές στις καθυστερήσεις για να ολοκληρώσει την απίθανη ανατροπή!

Για την Κάλιαρι, ο Παντελής Χατζηδιάκος είδε το παιχνίδι από τον πάγκο.