Facebook Pixel «Αυτοκτόνησε» ο Άρης!
| 2011-02-02 00:20:00

«Αυτοκτόνησε» ο Άρης!

Άξιος της μοίρας του –πραγματικά- ο Άρης έχασε στο Αλεξάνδρειο από την Γκέτινγκεν με 82-84 και βλέπει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Eurocup με τα κυάλια…

Οι κίτρινοι προηγήθηκαν ακόμα και με 18 πόντους (70-52 στο 32ο λεπτό), αλλά το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει…

Η Γκέτινγκεν απάντησε με ένα σερί 19-0 και προηγήθηκε με 70-71 στο 36ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να είναι άποντοι για περισσότερο από τέσσερα λεπτά.

Στη «ρουλέτα» των βολών ο Χαραλαμπίδης εννέα δέκατα πριν το τέλος κέρδισε φάουλ και τρεις βολές, αστοχώντας στην δεύτερη, χάνοντας με πρόθεση την τρίτη και η μπάλα κατέληξε εκτός για τον Άρη, τέσσερα δέκατα πριν το τέλος και με το σκορ στο 82-84. Το σουτ του Ταπούτου ήταν άστοχο και ο Άρης είχε γνωρίσει ήττα σοκ με 82-84.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-39, 62-52, 82-84.