Facebook Pixel Live η Σούπερ Λιγκ!
| 2013-12-22 20:04:00

Live η Σούπερ Λιγκ!

Αστέρας Τρίπολης – Βέροια: 0-0, Πλατανιάς – Πανιώνιος: 1-0 και Καλλονή – Εργοτέλης. Η εξέλιξη των ματς στον sportdog.

Αστέρας Τρίπολης - Βέροια: 0-0

Τέλος της αναμέτρησης

80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ωραίο σουτ του Ουσέρο, έδιωξε ο Καντιμοίρης και ο Σέτι με κεφαλιά εξ'επαφής έστειλε τη μπάλα άουτ.

66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ντε Μπλάσις κάνει την προβολή, όμως ο Μπάρμπας έδιωξε πάνω στη γραμμή.

46' Δεύτερη επίσης αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Λούι πέρασε ο Ζαραδούκας.

45' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Εντό πήρε την κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή και η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία της Βέροιας.

34' Ευκαιρία για την Βέροια. Ο Μπεν κινείται ωραία στα δεξιά, κάνει και το σουτ, όμως η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

33' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα στη θέση του Μπαράλες, που αντιμετωπίζει πρόβλημα στον αστράγαλο.

27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καράσκο βγαίνει τετ α τετ, όμως ο Καντιμοίρης αποκρούει!

23' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Γκοϊάν κάνει απίστευτο λάθος, ο Μπαργκάν βγαίνει τετ α τετ, όμως πλασάρε άουτ!

17' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Κοντοέ και προβολή από τον Καράσκο, πετάγεται και διώχνει σε κόρνερ ο Καντιμοίρης

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Αστέρας: Χερνάντεζ, Λούι, Κοντοέ, Ζησόπουλο, Γκοϊάν, Ουσέρο, Εντό, Σέτι, Μπαράλες, Ντε Μπλάσις, Καράσκο.
Στον πάγκο κάθονται οι Γεωργακόπουλος, Πολ, Κάφα, Ντελγάδο, Μπακασέτας, Τσαμπούρης και Ζαραδούκας.

Βέροια: Καντιμοίρης, Αποστολόπουλος, Αμαραντίδης, Μπάρμας, Σιόντης, Όστοϊτς, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Μπεν, Παυλίδης, Μπαργκάν.
Αναπληρωματικοί είναι οι Κοτταρίδης, Βεργώνης, Πλαβούκος, Μάνος, Σεγκούντο.

Πλατανιάς - Πανιώνιος: 1-0

90+2' Τέλος της αναμέτρησης

88' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός σημαδεύει το δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης ο Γιωργαλλίδης βγάζει με εντυπωσιακό τρόπο το κοντινό σουτ από τον Λάζνικ.

72' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. O Μπούζας αντί του Αραβίδη

65' Γκολ για τον Πλατανιά! Ωραίο γύρισμα από δεξιά για τον Τετέ, ο οποίος με δυνατό σουτ από την καρδιά της περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

56' Καλό σουτ από τον Κατάι, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ

34' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης έχει τραυματιστεί και βγαίνει εκτός, με τον Σιώπη να παίρνει την θέση του.

19': Σούτ μέσα από την περιοχή του προωθημένου Φαϊσκά, η μπάλα περνά άουτ.

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Δημήτρης, Ιντζίδης, Αγκιλέρα, Τετέ, Μπέλιτς, Τόρες, Γουνδουλάκης, Κατάι
Πανιώνιος: Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Ζαχαράκης, Παντίδος, Κούρντι, Μητρόπουλος, Καμπάνταης, Ντούνης, Κολοβός, Αραβίδης

Στον πάγκο για τους Νεοσμυρνιώτες: Γιαννακόπουλος, Κωτσαλάς, Λάζνικ, Παναγιωτούδης, Καλτσάς, Μπούζας, Σταυροθανασόπουλος

Καλλονή - Εργοτέλης: 0-0

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος έπιασε την κεφαλιά εντός της περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ

52' Καλή ευκαρία για τον Εργοτέλη, με κεφαλιά του Διαμαντάκου να φεύγει άουτ

44' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Περόνε βγήκε τετ α τετ, όμως ο Καβουσάκης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια 42' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Καλό φάουλ του Μπαντιμπάνγκα έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

34' Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο κινείται ωραία μέσα στην περιοχή, κάνει και το σουτ, όμως η μπάλα σταματάει στο δοκάρι.

22' Σουτ του Μπουχουλάκη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Σιδεράκης

13' Φάουλ του Λεοζίνιο, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

4' Καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Κεφαλιά του Ρομάνο μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

Η ενδεκάδα της Καλλονής: Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Πίντο, Μαρσέλο, Γιουκάρης, Λεοζίνιο, Μανούσος, Γκαρσία, Περόνε

Η ενδεκάδα του Εργοτέλη: Καβουσάκης, Σαρρής, Πίτσος, Μεχία, Καρντόζο, Μπουχαλάκης, Τζανακάκης, Μπαντιμπανγκά, Αναστασάκος, Ρομάνο, Διαμαντάκος