Facebook Pixel Δεν ξανάγινε τέτοια… αυτοκτονία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-04-17 20:23:00

Δεν ξανάγινε τέτοια… αυτοκτονία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν πιστεύετε πως στο ποδόσφαιρο τα έχετε δει όλα, διαβάστε και αυτό. Η Άρσεναλ προηγήθηκε στο ντέρμπι της Πρέμιερ Λιγκ της Λίβερπουλ με 1-0 στο 97΄, όμως… κατάφερε να ισοφαριστεί στο 102’!

Οι «κανονιέρηδες» για ένα ακόμη μεγάλο παιχνίδι δεν μπόρεσαν να πάρουν αυτό που ήθελαν, που δεν ήταν άλλο από τη νίκη, η οποία θα τους έφερνε στο -4 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι παίκτες του Αρσέν Βενγκέρ ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και μετριότατοι στο δεύτερο. Ωστόσο, κατάφεραν να προηγηθούν στο 97' ύστερα από εύστοχο πέναλτι του Φαν Πέρσι. Εκεί όλα έδειξαν να τελειώνουν, όμως η Άρσεναλ και πάλι βρήκε τρόπο να… αυτοκτονήσει.

Ο Κάιτ στο 102’ ευστόχησε επίσης με πέναλτι (σ.σ. αυστηρό) και έδωσε στην Λίβερπουλ τον βαθμό της ισοπαλίας. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγώνας είχε διακοπεί για αρκετά λεπτά λόγω σοβαρού τραυματισμού του Γκάραχερ (ΒΙΝΤΕΟ).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Μπέρμιγχαμ - Σάντερλαντ 2-0 (41' Σεμπάστιαν Λάρσον, 66' Γκάρντνερ)

Έβερτον - Μπλάκμπερν2-0 (54' Όσμαν, 75' πέν. Μπέινς)

Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι 1-3 (17' Οντεμβίγκι / 22' Ντρογκμπά, 26' Καλού, 45' Λάμπαρντ)

Γουέστ Χαμ - Άστον Βίλα 1-2 (2' Ρόμπι Κιν / 36' Ντάρεν Μπεντ, 92' Αγκμπονλαχόρ)

Μπλάκπουλ - Γουΐγκαν 1-3 (83' DJ Κάμπελ / 3' Ρονταγέγκα, 45' Ν'Ζογκμπιά, 67' αυτ. Έρντλεϊ)