Facebook Pixel Sportdog.gr | Έκλεισε το «σπίτι» του Μάρκο Σίλβα η Γιουνάιτεντ, «καθάρισε» με γκολάρες η Λέστερ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-11-28 23:55:00

Τι απίθανα γκολ είδαμε στην Premier League!

Ο Ζοζέ Μουρίνιο ήταν ο νικητής στην… εμφύλια μάχη των πάγκων με τον Μάρκο Σίλβα, καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε με 4-2 από την Γουότφορντ για την εμβόλιμη αγωνιστική της Premier League και διατήρησε τις όποιες ελπίδες της έχει ακόμα για τον φετινό τίτλο.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 19’ ο Άσλεϊ Γιανγκ έκανε το 0-1, ενώ ο ίδιος έκανε το 0-2 με ασύλληπτο φάουλ στο 25’, εκτέλεση που άφησε άφωνο ακόμα και τον Μουρίνιο στον πάγκο. Το 0-3 ήρθε από τον Μαρσιάλ στο 32’ και παρότι η Γουότφορντ μείωσε σε 2-3 με γκολ των Τρόι Ντίνι (πεν. 77') και Αμπντουλαγέ Ντουκουρέ (84'), ο Λίνγκαρντ στο 86’ έγραψε το τελικό 2-4.

Στο άλλο σημαντικό ματς της βραδιάς στην εμβόλιμη αγωνιστική της Premier League, η Λέστερ πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη με 2-1 κόντρα στην Τότεναμ. Ο Βάρντι μόλις στο 13ο λεπτό με ένα απίθανο εναέριο βολέ στην κίνηση έγραψε το 1-0, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ριγιάντ Μαχρέζ, με κίνηση και τρομερό σουτ έξω από την περιοχή σε στιλ Άριεν Ρόμπεν, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Κλοντ Πιέλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ ανέβασε την απόδοσή της, πίεσε και έφτασε τελικά στο γκολ στο 75΄με τον Χάρι Κέιν να μειώνει σε 2-1. Στο τελευταίο τέταρτο, μαζί με τις καθυστερήσεις, οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν στα καρέ της τη Λέστερ, ωστόσο το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.