Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκλεισε τη σεζόν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, καθώς πήρε μεγάλη νίκη με 3-0 επί του Ολυμπιακού στην τελευταία αγωνιστική της σεζόν!

Οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ κόντρα στους Ερυθρόλευκους στο 54’, καθώς ο Τζημόπουλος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και του Χουτεσιώτη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Δείτε το 1-0 ΕΔΩ

Το δεύτερο γκολ του ΠΑΣ, ωστόσο, ήταν πραγματική… ζωγραφιά!

Το πέτυχε ο πρώτος σκόρερ των Ηπειρωτών, Πέδρο Κόντε, και αποτελεί χωρίς αμφιβολία ένα από τα καλύτερα τέρματα της σεζόν, αφού στο 61’ ο Ισπανός κοντρόλαρε άψογα με το στήθος έπειτα από σέντρα του Νικολιά και εν συνεχεία έπιασε ένα φανταστικό γυριστό σουτ στην απέναντι γωνία!

Δείτε το 2-0 ΕΔΩ

Τον θρίαμβο του ΠΑΣ Γιάννινα ολοκλήρωσε ο Βιντάλ, ο οποίος πήρε… έτοιμο γκολ από τον Μπουκουβάλα και έκανε το 3-0 προ κενής εστίας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε το 3-0 ΕΔΩ