Facebook Pixel Παναθηναϊκός - ΑΕΛ: Η αποβολή του Γκοίκοβιτς και το 1-0 με πέναλτι του Μακέντα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-01-27 19:18:00

Μαγικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟ – Κόκκινη για την ΑΕΛ στα 38 δεύτερα και γκολ ο Μακέντα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τη φάση που άλλαξε τις ισορροπίες από νωρίς.

Παναθηναϊκός - ΑΕΛ: Καλύτερο ξεκίνημα στην αναμέτρηση δεν μπορούσαν να φανταστούν οι Πράσινοι, καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό οι ισορροπίες άλλαξαν υπέρ τους.

Ο Μακέντα έφυγε τετ α τετ με τον Κρίστινσον από μπαλιά του Μαυρομμάτη, με τον Γκοίκοβιτς να τον ανατρέπει με σπρώξιμο εντός περιοχής.

Ο διαιτητής Παπαδόπουλος υπέδειξε πέναλτι και απέβαλλε τον αμυντικό της ΑΕΛ μετά από μόλις 38 δευτερόλεπτα αγώνα!

Ο Μακέντα ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Κρίστινσον και έκανε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό στο 3ο λεπτό.