Facebook Pixel Sportdog.gr | Λυτρωτής ο Γιακουμάκης - Ξέρανε με ανατροπή τον Βόλο ο Ατρόμητος - Γκολάρα ο Τόρες
| 2019-10-06 17:01:00

Πήραν τη νίκη με 2-3 οι Περιστεριώτες.

Superleague: Σ’ ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, γκολ θέαμα και ανατροπή ο Ατρόμητος κατάφερε να πάρει το διπλό από την έδρα του Βόλου με 2-3.

Οι Βολιώτες βρίσκονται στην 6η θέση με 9 βαθμούς και ακολουθούν Ατρόμητος και ΑΕΛ με 8 βαθμούς.

Το γκολ του Τόρες για το 2-0 του Βόλου στο πρώτο ημίχρονο ήταν εκείνο που ξεχώρισε στο παιχνίδι.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα με την έναρξη του παιχνιδιού ο Ατρόμητος ήταν εκείνος που είχε την πρώτη φάση, μόλις στο 3’ με τον Ρόσα σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι και την άμυνα των γηπεδούχων να διώχνει σε κόρνερ.

Ο Βόλος όμως απάντησε άμεσα και με τον Τότερ στο 6’ λεπτό έκανε το 1-0 στον αγώνα.

Ο 22χρονος Αργνεντινός με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στη γωνία του Μανδά και έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Ο φιλοξενούμενοι άρχισαν να πιέζουν την άμυνα των γηπεδούχων αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Στο 36’ και πάλι ο Τόρες μ’ ένα εκπληκτικό γκολ έγραψε το 2-0. Ο Αργεντινός πήρε τη μπάλα από την άμυνα του Βόλου, έκανε εξόρμηση προς την περιοχή του Ατρομήτου, πέρασε όποιον βρήκε στην άμυνα και πλάσαρε, διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του.

Άμεση ήταν όμως η απάντηση από τον Ατρόμητο με τον Ανδρούτσο στο 39’, να κάνει μια εντυπωσιακή ντρίμπλα στην περιοχή και να πλασάρει ιδανικά με το δεξί για το 2-1.

Στο 43’ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι με τη συνδρομή του VAR για κράτημα του Δημόπουλου στον Γούτα μέσα από την περιοχή.

Ο Μανούσος ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2 και έβαλε τον Ατρόμητο και πάλι στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και ο Βόλος ήταν εκεί που είχε την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να δημιουργεί ευκαιρίες.

Στο 62’ ο Ατρόμητος έκανε την ολική ανατροπή με τον Γιακουμάκη, μετά από ασίστ του Μανούσου, να διαμορφώνει το τελικό 2-3.

Βόλος: Γκαραβέλης, Λυράτζης, Μπασόνγκ, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Γιαχία, Μουνίθ, Τόρες, Μάντζης

Ατρόμητος: Μανδας, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μπαένα, Χαρίσης, Ρόσα, Ανδρούτσος, Μανούσος, Γιακουμάκης