Facebook Pixel Aπόδραση από τη Ν. Σμύρνη!
| 2012-10-20 19:06:00

Aπόδραση από τη Ν. Σμύρνη!

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα γνώρισε από την Κέρκυρα ο Πανιώνιος, με τους «Φαίακες» να παίρνουν το διπλό (0-1) με το γκολ του Καραλή στο 71΄ σε ένα πολύ κακό ματς.

Ο ύπνος πήγε να πάρει όλους όσους βρέθηκαν στη Νέα Σμύρνη αλλά και εκείνους που παρακολούθησαν από την τηλεόραση το ματς του Πανιωνίου με την Κέρκυρα. Ο ρυθμός του ματς ήταν υποτονικός, ενώ και οι φάσεις υπήρχαν με το σταγονόμετρο.

Τίποτα το αξιόλογο στο πρώτο ημίχρονο και το 0-0 ήταν απόλυτα αντιπροσωπευτικό από το θέαμα που είδαμε!

Στην αρχή της επανάληψης δεν άλλαξε κάτι, μέχρι να φτάσουμε στο 71΄και την Κέρκυρα να ανοίξει το σκορ με την πρώτη ουσιαστική φάση στο ματς. Ο Λεόν έδωσε εξαιρετική μπαλιά στον Καραλή και εκείνος έκανε το 0-1!

Ο Πανιώνιος μετά το γκολ που δέχθηκε προσπάθησε για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφερε κάτι πραγματοποιώντας μία κακή εμφάνιση, σε ένα εξίσου κακό. Αυτό βέβαια δεν ενόχλησε καθόλου την Κέρκυρα που πήρε τρεις σημαντικούς βαθμούς για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το φιλμ του αγώνα

1΄ Έναρξη στο ματς

Ο Μενδρινός απείλησε με μακρινό φάουλ, αλλά ο Αναστασόπουλος έβγαλε σε κόρνερ.

23΄ Κίτρινη στον Σάμαρη

31΄ Καλή στιγμή για την Κέρκυρα με ωραία κίνηση και πλασέ από τον Μπάρκογλου, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Περιστερίδη.

37΄ Ωραίο σουτ του Σάμαρη σε κόρνερ βγάζει ο Αναστασόπουλος!

39΄ Κίτρινη στον Ζουμπουλάκη

45΄ Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

60΄ Τη θέση του Τσουμάνη παίρνει ο Αγρίτης και τη θέση του Βασιλόγιαννη ο Λεόν.

63΄ Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Μενδρινού

67΄ Ντούνης στη θέση του Αραβίδη στο 67'

71΄ ΓΚΟΟΟΛ για την Κέρκυρα! Ο Λεόν έδωσε μπαλιά πάρε-βάλε στον Καραλή και εκείνος άνοιξε το σκορ στη Νέα Σμύρνη σε ένα ματς που μέχρι τώρα δεν είχαμε δει σχεδόν καμία σοβαρή φάση.