Με ένα "καθαρό" σκορ, ο Ατρόμητος πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση δεν έδειξε να είναι επηρεασμένος από το 1-1 από τη Νιούκαστλ και με κινητήριο μοχλό τον Σουμπίνιο (έβαλε το πρώτο, ξεκίνησε απ `αυτόν το δεύτερο) πήρε μια δίκαιη νίκη. Οι Κερκυραίοι ήταν κατώτεροι των περιστάσεων και έδειξαν πως θέλουν πολλή δουλειά ακόμα...

Μπήκαν δυνατά και "καθάρισαν"

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε καλύτερα και η πίεση του καρποφόρησε στο 13` με τον Σουμπίνιο που άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ. Η Κέρκυρα ανέβηκε και προσπάθησε για την ισοφάριση, έχοντας μια καλή ευκαιρία με τον Αγρίτη στο 35`. Εκεί που όλα έδειχναν οτι θα πηγαίναμε με το 0-1 στην ανάπαυλα στο 43` ο Αναστασόπουλος έδιωξε το φάουλ του Σουμπίνιο και ο Φυτανίδης με σουτ μέσα από την περιοχή "έκοψε" τα πόδια των γηπεδούχων.

Συντήρηση

Στο β` μέρος, στο ξεκίνημα, ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά, αλλά οι Κερκυραίοι ισορρόπησαν, αν και οι Περιστεριώτες είχαν μια καλή φάση στο 68` με ένα καλό σουτ του Ιγκλέσιας. Από `κει και πέρα, ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πιέσουν την άμυνα του Ατρόμητου, είχαν ένα καλό σουτ με τον Διαμαντόπουλο, αλλά το 0-2 έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 13' Σουμπίνιο, 43' Φυτανίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δελφάκης (Αρκαδίας)

ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 42' Εντερ, 90'+1' Ηλιάδης - 71' Δημούτσος, 86' Ταυλαρίδης

ΚΕΡΚΥΡΑ: Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Σταμόγιαννος (68' Καραπέτσας), Καραλής (83' Διαμαντόπουλος), Ηλιάδης, Αγρίτης (60' Τσοκάνης), Μπάρκογλου, Λεόν, Έντερ, Τσουμάνης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Δημούτσος, Σουμπίνιο (65' Πίτου Γκαρσία), Ιγκλέσιας, Καραγκούνης (87' Μπάλλας), Επστάιν (66' Μπέλιτς), Καραμάνος.

90+4` Λήξη του αγώνα

86' Κίτρινη κάρτα ο Ταυλαρίδης

87' Ο Μπάλλας στη θέση του Καραγκούνη

83' Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Καραλή

75' Φάουλ που εκτέλεσε ο Λεόν, ο Καραμάνος έδιωξε

72΄Κίτρινη κάρτα ο Δημούτσος

66' Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο στη θέση του Σουμπίνιο, ο Πίτου Γκαρσία και στη θέση του Επστάιν, ο Μπέλιτς

60 `Tσοκάνης στη θέση του Αγρίτη

48` Ο Γιαννούλης δεν μπόρεσε να απομακρύνει, όμως το σουτ στην κίνηση του Λεόν πέρασε άουτ.

46` Έναρξη δευτέρου μέρους

45+1` Λήξη του πρώτου μέρους

43` Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, αποκρούει ασταθώς ο Αναστασόπουλος και ο Φυτανίδης από κοντά κάνει το 0-2

42΄Κίτρινη κάρτα ο Μοντέιρο

35΄Φάουλ που εκτέλεσε ο Λεον έξω από την περιοχή, ο Αγρίτης με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ιτάνζ

26' Δυνατή σέντρα του Επστάιν έξω από την περιοχή, ο Αναστασόπουλος μπλόκαρε

13` Ο Σουμπίνιο με εκτέλεση φάουλ κάνει το 0-1

9' Δυνατό σουτ του Καραγκούνη αρκετά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων

3' Δυνατή σέντρα του Αγρίτη αριστερά μέσα από την περιοχή, ο Ιτάνζ μπλόκαρε